П’ятниця, Жовтень 20Інтернет портал твого міста

Як легально працювати в Польщі по “безвізовому” паспорту – поради юриста та роз’яснення митниці

З 11 червня українці зможуть подорожувати до Європи без віз. Раніше офіційно заявляли, що біометричний паспорт не дає права на роботу, а призначений для туристичних цілей.

Однак Польська прикордонна служба стверджує, що українці зможуть працювати в Польщі без робочих віз, але при наявності необхідних документів.-пише сайт ПоландТуДей

Громадяни України, які перетинають кордон у безвізовому режимі, зможуть виконувати роботу на території Польщі, за умови наявності відповідних документів для реалізації цієї мети, наприклад, заяви про намір доручити виконання роботи (oświadczenia o zamiarze powierzenia wykonywania pracy) або відповідного дозволу на роботу (zezwolenia na pracę), – говорить прес-секретар Прикордонної служби Польщі Агнешка Голіас.

Багатьох іноземців в Польщі також цікавить питання: під час очікування Карти побиту (в паспорті ставлять штамп), чи можна виїхати з Польщі, а потім повернутися і перетнути кордон з біометричними паспортом?

Польські прикордонники відповідають, що можна. Тільки, якщо іноземець раніше не використав 90 днів перебування в півріччі.

Якщо термін перебування в безвізовому режимі був використаний, повторний в’їзд в РП може статися на підставі довгострокової візи.

– У розрахунок допустимого терміну перебування в рамках безвізового режиму не входить період перебування на одному і тому ж штампі. Однак слід мати на увазі, що термін перебування на штампі починається не з дня його отримання, але з дня вичерпання терміну перебування, в якому іноземець був в рамках безвізового режиму. Це означає, що тільки після використання всього терміну перебування, передбаченого в рамках безвізового режиму, відбувається плавний перехід на права, що випливають з подачі в строк заяви на тимчасове перебування, постійне перебування або проживання довгострокового резидента ЄС, – пояснює Агнешка Голіас.

Простими словами, якщо ви чекаєте Карту побиту і в’їхали в Польщу з біометричним паспортом, то можете законно залишатися, поки не отримаєте польський документ.

Юрист Польської юридичної фірми для іноземців «Кацпжак і Ковалaк» Ірина Мізіна ретельно вивчила норми законодавства і пояснила, чому працювати з біометричним паспортом в Польщі – законно.

– Відповідно до міжнародних норм, кожна країна регулює такі питання за допомогою внутрішніх законодавчих актів, тобто кожна країна Європейського Союзу визначає самостійно, вирішувати роботи чи ні по «безвізу», – каже Ірина Мізіна.

Юрист проаналізувала норми законодавства Польщі та з’ясувала, що відповідно до ст. 87 (ч. 1, пункт 12, підпункт f) Закону про просування працевлаштування та установах ринку праці: «Іноземний громадянин має право здійснювати роботу на території Республіки Польща, якщо: 12) має дозвіл на роботу і знаходиться на території Республіки Польща: f) в рамках безвізового режиму ».

– Тобто, якщо людина приїхала в рамках «безвіза» і має zezwolenie na pracę (в народі іменується, як річне або воєводське запрошення), то він має абсолютно законне право на роботу, яке обмежене рамками перебування в країнах Європи. Тобто 90 днями в 180 днях, – пояснює Ірина Мізіна.

Чи може працювати по «безвізу» людина, яка має тільки OŚWIADCZENIE O ZAMIARZE POWIERZENIA PRACY CUDZOZIEMCOWI (в народі іменується як піврічне запрошення)? Відповідь на це питання знаходиться в нормативно-правовому акті:

§ 1 п. 20 П МІНІСТРА ПРАЦІ ТА ГРОМАДСЬКОЇ ПОЛІТИКИ від 21 квітня 2015 року ……: «Доручити іноземцю виконання роботи на території Республіки Польща без необхідності отримання дозволу на роботу (« воєводського запрошення ») допускається в разі іноземців: є громадянами Вірменії, Білорусі Грузії, Молдови, Російської Федерації або України, які виконують роботу на термін, що не перевищує 6 місяців протягом чергових 12 місяців, незалежно від кількості роботодавців, якщо роботодавець зареєстрував письмову заяву ( піврічне запрошення ») про намір надати роботу цього іноземцю, що визначає назву професії, місце виконання роботи, дату початку і термін виконання роботи, вид договору, що лежить в основі виконання роботи і розмір заробітної плати брутто за роботу, повідомивши про відсутність можливості задоволення потреби в персоналі на місцевому ринку праці та про ознайомлення з правилами, пов’язаними з перебуванням і роботою іноземців і така робота виконується на основі письмового договору на умовах, викладених в заяві. »)

– Таким чином, громадяни України, які перетнули кордон Польщі по «безвізу» мають право працювати в Польщі також на підставі oświadczenia ( піврічного запрошення»), – стверджує юрист.

Коментарі

Залишити відповідь